- O nas -

JAKO-TAKO Bydgoski Klub Go

Początki naszej działalności klubowej sięgają 1998. Pojawiło się onegdaj w okolicy bliższej i dalszej kilka osób, którym się chciało grać. Początkowo jeździliśmy na turnieje do Wodzisławia i Warszawy, ale po nawiązaniu kontaktu z bydgoskim "Pałacem Młodzieży" turniej organizowaliśmy też na miejscu... Po zakończeniu cyklu turniejów organizowanych w ramach ośrodka GO "jakotako" przez Wojtka Szychowiaka w latach 1998-2002, nastąpiła przerwa w imprezach goistycznych na terenie Bydgoszczy. 

Klub w obecnej postaci zawiązał się latem 2003 roku. Dwie główne dziedziny naszej działalności to szkolenie nowych zawodników i organizowanie turniejów. Po dwu latach dzięki inicjatywie nowo powstałego klubu udało się zorganizować kolejny turniej w Bydgoszczy 9 maja 2004 r. Wzięło w nim udział 27 graczy z regionu wraz z grupą graczy w Trójmiasta.

Po tak sympatycznej reaktywacji turnieje odbywają się regularnie kilka razy do roku. Aktualnie układamy nasz kalendarz turniejowy w porozumieniu z klubem toruńskim. Turnieje odbywają się co miesiąc przemiennie, raz w Bydgoszczy, raz w Toruniu. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze turnieje. Również osoby początkujące mogą bez obaw zagrać – jak dotąd organizujemy przede wszystkim turnieje handicapowe. Ale od tego roku chcemy by turniej grudniowy był dwudniowy wyższej kategorii i bez handicapów.

                     Turniej w Instytucie Psychologii AB przy ulicy Staffa, 9 maja 2004                                                                       
Pierwszy turniej w VILO, 19 lutego 2005
                                                    Na turniejach grywamy nie tylko w GO;-)
Turniej w Instytucie Psychologii AB przy ulicy Staffa, 9 maja 2004                                           Pierwszy turniej w VILO, 19 lutego 2005                                          Na turniejach grywamy nie tylko w GO;-)

Comments